Viena iš svarbių šeimos švenčių yra vaiko krikštas. O besiruošiant jai tėveliams, krikšto tėveliams ir kitiems dalyviams kyla nemažai klausimų. Ši šventė neapseina be svečių, įvairių vaišių, šventės programos ir žinoma dovanų. Na o kokios dovanos dažniausiai dovanojamos šventės metu? 

Krikšto dovanos iš sidabro. Nuo seno žinoma sidabro gydomoji galia. Senovės Egipte sidabrines plokšteles dėdavo ant žaizdų, kad jos greičiau gytų. daugelyje tautų šventindami naujus šulinius į juos primėtydavo sidabrinių monetų, nes sidabras naikina mikrobus. Sidabru valytas vanduo negenda ir nežydi. Mokslininkai ištyrė, kad sidabras gali sunaikinti 650 įvairiausių bakterijų, bet nepažeidžia organizmo mikrofloros. Atskleidus šias unikalias sidabro savybes, buvo imta gaminti vandens filtrus su sidabro jonais.  Galbūt ateityje paaiškės ir dar kokių nors stebuklingų sidabro galių, o dabar aiškų, kad sidabras: nesukelia alergijos, puikiai dezinfekuoja, skatina gydyti žaizdas, valo vandenį, stiprina imunitetą. Simboliška, kad kūdikiams dovanojami daiktai iš šio tausojančio ir gydančio metalo. Deja, tėvai tai priima tik kaip simbolį ir slepia šaukštelį dėžutėje. Iš tikrųjų krikštatėviai, dovanodami ir linki ne tik turto, bet ir sveikatos, todėl reikia mažyliui leisti juo naudotis. Valgyti ne tik košes, bet maišyti arbatas ir vandenį.
1311069_orig
Krikšto dovanos susijusios su tikėjimu ir religine tematika.  Krikštas — tai viso krikščioniškojo gyvenimo pagrindas, gyvenimo su Jėzumi Kristumi pradžia, blogio ir nuodėmės išsižadėjimas, vartai į Bažnyčios bendruomenę, durys į Dievo karalystę, kurioje visi susitiksime kaip vienos mylinčios šeimos nariai. Kryžiaus ženklas svarbus tam, kuris pripažįsta Jėzų Kristų, už visus žmones mirusį ir prisikėlusį, priima Tėvą, į žemę atsiuntusį savo Sūnų, ir atsiveria Šventosios Dvasios dovanoms. Šis šventumo simbolis saugo jo nešiotoją nuo visokių nelaimių ir paveda dievo globai. Rinkitės klasiką ir niekada nesuklysite.
6959981

Kryželių galima įsigyti visokių formų, dydžių ir iš įvairaus metalo. Ceremonijos metu padovanotą kryželį kunigas pašventina – tai vaikas turi apsaugą bei tikėjimo simbolį visam gyvenimui. Kita dovana susijusi su tikėjimu, tradicijų puoselėjimu – tai rožančius. Rožinys (arba rožančius, rožinis) – meditacinė kartotinė malda, skirta apmąstyti Kristaus gyvenimą. Taip pat vadinamas šios maldos kalbėjimui naudojamas karoliukų vėrinys. Tradiciškai rožinio maldą sudaro įžanga ir penki slėpiniai. Padovanojus vaikui tokią dovaną jis vienareikšmiškai ją turės visam gyvenimui, o svarbiausiai jam toliau jo reikės ruošiantis Pirmajai Komunijai.

3392470_orig
Rožinių įvairovė labai įvairi nuo paprastų plastikinių iki prabangių brangiųjų metalų, pusbrangakmenių ar perlų. Su religine tematika gausu ir medalionų. Medalionai dažniausiai gaminami iš sidabro, kabinami ant grandinėlės ir pakuojami į prašmatnias dėžutes. Labai populiarus medalionas “Krikšto sakramentas“, kuriame vaizduojamas Krikšto aktas. Tai dovana, kuri turės istoriją. Kitoje pusėje graviruojamas vaiko Krikšto vardas, bei ceremonijos data. Medalionas ceremonijos metu pašventinamas. Ne mažiau mėgstami medalionai angelai sargai, arkangelai. Juk taip šaunu turėti savo asmeninį angelą sargą, kuris būtų visada su tavim kartu!

Asmeniškai vaikui skirti daiktai. Suasmenindamas papuošalą, daiktą – netiesiogiai parodai žmogui dėmesį, tai daugiau negu nueiti į parduotuvę, ar įdėti pinigų į vokelį. Dovanų personalizavimui pasitelkiamas graviravimas. Graviruoti galima sidabrinius šaukštelius, medalionus, sidabrinius čiulptukus. Taip pat pjaustymas lazeriu – Krikštui galima sukurti žavų užrašą ant torto su vaiko vardu ar krikšto skrynelę.
pakabukas-krikstas.jpg

Dėžutės – suvenyras pirmiesiems iškritusiems dantukams, plaukų sruogelei. Vis dar labai žavi dovana, neprarandanti savo populiarumo – sidabrinis čiulptukas. Atsiveria dangtelis, galima įdėti pirmąjį dantuką, ar plaukų sruogą. Yra laikrodukas, kuriame galima užbrėžti krikšto valandą, ar vaiko gimimo laiką.

5788446_orig.jpg
Kiti variantai – sidabrinės šukutės su atsiveriančiu dangteliu, sidabrinai batukai. Tai mielos dovanėlės, kurios pradžiugins ne tik originalumu, bet ir funkcionalumu bei žaismingumu.

Prabangios dovanos iš aukso. Sakoma auksas ir pelenuose žiba. Jau nuo seniausių laikų, tai yra vienas iš patikimiausių būdų išsaugoti turtus. Valiutos atsirado, nuvertėjo ir keitėsi, žlugo imperijos, keitėsi santvarkos, na o auksas per amžius neprarado savo vertės.
dsc00542-edited
Auksiniai papuošalai puošnumu nenusileidžia kitiems metalams, na o svarbiausia jie nejuoduoja ir nesikeičia. Tikriausiai neverta abejoti aukso išliekamąja verte – o bėgant metams žmonės auksu perduoda savo turtą iš kartos į kartą.
www.alegra.lt
www.dovanoskrikstynoms.lt