3079 Silver brooch „Žalčių Svastika“ Ag 925
search
  • 3079 Silver brooch „Žalčių Svastika“ Ag 925
  • 3079 Silver brooch „Žalčių Svastika“ Ag 925
  • 3079 Silver brooch „Žalčių Svastika“ Ag 925

3079 Silver brooch „Žalčių Svastika“ Ag 925

25,00 €

Sidabras Ag 925 

Atkurtas pagal iškasenas : IX a - X a.

Anduliai Kretingos rajonas. 

Segės skersmuo - 27 mm.

Svoris - 5.27 gr.

Su LR  Prabavimo rūmų ženklais ir gamintojo atsakomybės ženklu.

Kiekis
Turime

ŽALČIŲ SVASTIKA
Pirmiausia tai kryžius sudarytas iš keturių vienodo ilgio galų. Kryžius vienodais galais vadinamas taikiuoju kryžiumi, nes ant jo neįmanoma prikalti žmogaus. Kiekvienas kryžiaus galas apeliuoja į keturias pasaulio puses. Kiekviena tų pasaulio pusių yra tarsi nuoroda į visus kitus pasaulyje vykstančius procesus, kurie taip pat kartojasi ratu. Šiaurė – tai kartu ir žiemos simbolis, rytai – pavasario, pietūs – vasaros, o vakarai – rudens. Lygiai taip pat kiekvienai šių pusių galima priskirti ir kitus periodiškai besikartojančius virsmus: nakties, ryto, dienos ir vakaro; mirties, gimimo, brandos ir senatvės ir pan. Kiekvienas iš šių virsmų priskiriamas kiekvienam taikiojo kryžiaus galui.

Taikusis kryžius pavirto svastika, nes reikėjo parodyti, jog visi šie virsmai periodiškai kartojasi, t.y. sukasi ratu. Todėl kiekvienas iš galų užlinko į tą pačią pusę, pavirsdamas svastika – Ugnies, Saulės simboliu.

Svastika žymi amžiną gyvenimą, nuolatinį atgimimą. Kartais svastika sudaryta iš žalčių. Žaltys, kaip požemių dievybės, atgimimo simbolis, tik pabrėžia šią svastikos reikšmę – amžinai besikartojantį gyvenimą. Svastika taip pat žymi ir Ugnį. 

3079