Straipsniai

KRIKŠTATĖVIŲ VAIDMUO, TEISĖS IR PAREIGOS

KRIKŠTATĖVIŲ VAIDMUO, TEISĖS IR PAREIGOS

Krikštijamąjį neša arba lydi krikštatėviai, kurie įsipareigoja jį dvasiškai globoti. Krikštas yra tikėjimo sakramentas. Kiekvienas tikintysis gali tikėti tik drauge su Bažnyčia. Tikėjimas, kurio reikalaujama Krikštui, dar nėra tobulas ir brandus, todėl jis turi būti ugdomas. Krikštijamojo ar jo krikštatėvio kunigas klausia: „Ko nori iš Dievo Bažnyčios?“ O jis atsako: „Tikėjimo malonės“. Po Krikšto visų pakrikštytųjų, kūdikių ar suaugusiųjų, tikėjimas dar turi augti. Kad Krikšto malonė išsiskleistų, svarbi tėvų ir krikštatėvių pagalba. Todėl krikštatėviais gali būti ne jaunesni nei 16 m. tvirtai tikintys katalikai (pakanka ir vieno iš krikštatėvių, tačiau nekatalikai krikštatėviais būti negali), pajėgūs ir pasirengę pakrikštytajam – kūdikiui ar suaugusiajam – padėti žengti krikščioniškojo gyvenimo keliu.
Skaityti plačiau
Kristalai ir gimimo mėnuo

Kristalai ir gimimo mėnuo

Daugelyje kultūrų kristalai yra siejami su tam tikrais mėnesiais arba astrologiniais aspektais. Tokiu atveju kristalas vadinamas gimimo akmeniu arba Zodiako sąrašais. Skirtingos kultūros turi savus jų variantus. Manoma, jog žmogų, nešiojantį savi gimimo mėnesiui ar Zodiako ženklui priskiriamą kristalą, aplanko sėkmė. Žinoma, šiandien dažniausiai  tokie gimimo akmenų sąrašai pateikiami kaip pardavimą skatinanti priemonė.
Skaityti plačiau
Mus saugo angelas sargas. Kaip prisikviesti angelus?

Mus saugo angelas sargas. Kaip prisikviesti angelus?

Sakoma: prašykite, ir jums bus duota. Tai tinka ir kalbant apie angelus. Apie juos girdime nuo vaikystės, tik ar susimąstome, kas jie yra iš tikrųjų, ar kasdienybės bruzdesyje, jau suaugę, prisimename, jog angelai ir dabar gyvena tarp mūsų ir yra visada pasirengę padėti, apsaugoti, nukreipti reikalinga linkme…
Skaityti plačiau
Krikšto simbolika ir reikalinga atributika

Krikšto simbolika ir reikalinga atributika

Senaisiais laikais, pakrikštytam žmogui būdavo velkami nauji balti marškiniai, kurie simbolizavo naują gyvenimą, skaistumą, šventumą ir tai, jog jau nuplauta gimtoji nuodėmė. Šiandien gi, krikšto marškinius pakeitė simbolika - balta skraistė. Tačiau labai dažnai sureikšminame ir tuos rūbelius, kuriais vaikelis yra puošiamas ir dažniausiai jiems skiriamas didžiausias dėmesys, kai tuo tarpu simbolinę reikšmę turi būtent baltoji skraistė. Nėra ko stebėtis, daugelis krikšto tradicijų ir vertybių pasikeitė iki šių dienų. Kad ir tai, jog melsva spalva simbolizuoja Marijos apsiaustą, o rožinė - Jėzaus Kristaus. Bet mes savo sūnūs puošiame melsvos spalvos, o dukras rožinės spalvos elementais. Kartais atsiradusios taisyklės būna stipresnės ir tvirtesnės nei protėvių paliktos tradicijos ir vertybės. 
Skaityti plačiau

Sekite mus Facebook'e

Return.png      PRISTATYMAS

                    Pristatome visoje Lietuvoje per 2-4 dienas,
                    pristatymo kaina nuo 1.50 €

Return.png      GRAŽINIMAS

                    Suteikiame 14 dienų pinigų grąžinimo
                    garantiją

Return.png      NEMOKAMAS PRISTATYMAS

                    Nemokamas pristatymas nuo 100 €

Return.png       DARBO LAIKAS

                    Elektroninės parduotuvės
                    darbo laikas 7/24

Return.png       ATSISKAITYMAS GRYNAIS

                     Apmokėjimas grynais pasirinkus
                     greitojo kurjerio arba pašto paslaugas

      PAYSERA
                     Saugus pirkimas Paysera sistema